31 marca br. odbyła się XXXV sesja Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Udział w posiedzeniu wzięło 13 Radnych, a transmisja z obrad dostępna była na stronie internetowej powiatu legnickiego.

Posiedzenie rozpoczęło się przyjęciem protokołów z XXXII, XXXIII oraz XXXIV sesji Rady Powiatu Legnickiego. Komendant Miejski Policji podinsp. Zbigniew Kopij przedstawił sprawozdanie z działalności Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu legnickiego w 2021 roku.

Ze sprawozdaniem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach w roku 2021 na terenie powiatu legnickiego zapoznał radnych Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy mł. bryg. Marcin Swenderski. Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń złożył na ręce Komendantów podziękowania dla wszystkich pracowników za ciężką i oddaną służbę oraz sukcesy i osiągnięcia jakie odnoszą.

W dalszej części posiedzenia Starosta Legnicki Adam Babuśka przedstawił sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 stycznia do 28 lutego 2022 r. oraz przybliżył sytuację związaną z zakwaterowaniem i relokacją uchodźców z Ukrainy w naszym powiecie i gminach.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniem za 2021 rok z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat legnicki.

W dalszej części obrad podjęto uchwały:

• w sprawie przyznania Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Antoniego w Niedźwiedzicach dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  • w sprawie przyznania Gminie Miejskiej Chojnów dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  • w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Powiatu Legnickiego na lata 2017- 2021 za rok 2021,
  • w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji "Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2021-2023" za rok 2021,
  • w sprawie przyjęcia sprawozdania z efektów pracy Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej za rok 2021,
  • w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Powiatu Legnickiego na lata 2022-2028,
  • zmieniającą uchwałę w sprawie nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej dla Dorosłych "Prząśnik" w Brenniku,
  • w sprawie wyznaczenia Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych "Prząśnik" w Brenniku do realizacji wsparcia w ramach opieki wytchnieniowej w formie całodobowej w Powiecie Legnickim,
  • w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2022 rok,
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego,
  • w sprawie przyznania Klasztorowi Zakonu Braci Mniejszych w Legnicy dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Sesja przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przekazał wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych świąt.