Głównym założeniem baroku miało być wzbudzanie w widzu uczuć i wyrażanie emocji.

To właśnie muzyka tej epoki, w której przypadał rozkwit muzyki organowej, była tematem przewodnim  przed festiwalowego koncertu Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych „Barok po Śląsku”, który odbył się 19 czerwca br. w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, który corocznie — od 7 lat organizuje w powiecie legnickim to prestiżowe wydarzenie. Udział w koncercie wziął Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Paweł Grabek.

Koncert był wyjątkowy. Nawet najwięksi miłośnicy muzyki organowej nie mogli narzekać na kunszt gry artystów. W świat barokowych utworów wprowadził uczestników Łukasz Mandola za organami oraz zespół instrumentów dętych Silver Brass z Opola, który zaprezentował utwory barokowych kompozytorów opracowanych w nowatorski sposób na zespół instrumentów dętych blaszanych, kotły i organy.

Przed nami Koncert inauguracyjny, na który serdecznie Państwa zapraszamy:

10 lipca, godz. 19.00 – Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie

za organami prof. Wolfgang Seifen