Grafika: 2 maja 2024 - urząd będzie nieczynny

Już w najbliższą niedzielę 10 lipca br. o godz. 19.00 w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie rozbrzmi niezwykła i wyjątkowa muzyka organowa.

Zapraszamy Państwa na wzruszający i niepowtarzalny koncert inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych. Za organami wystąpi artysta międzynarodowej sławy, jeden z najlepszych improwizatorów w Europie i na świecie prof. Wolfgang Seifen.  Tym razem twórca i pomysłodawca przedsięwzięcia Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski zapewni Państwu niezapomniane emocje. Koncert zapowiada się fantastycznie, bo kunszt gry Mistrza podziwiać będzie można podczas transmisji na dole kościoła oraz – po raz pierwszy - w Internecie.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Zapraszamy

Prof. Wolfgang Seifen

Zdjęcie: Prof. Wolfgang SeifenJeden  z najwybitniejszych współczesnych organistów - improwizatorów. Urodzony w 1956 roku w Bergheim (k.Erft). Pierwsze lekcje fortepianu i teorii pobierał w rodzinnej miejscowości Oberhausen, a następnie uczęszczał do Musikgymnasium w Regensburg (od roku 1967) i studiował w Kirchenmusikschule w Aachen (w latach 1973-1976). Równocześnie podejmuje pierwszą posadę organisty przy Nicolauskirche w Aachen. W latach 1976-1983 był organistą tytularnym przy kościele St.Sebastian w Nettentall-Lobberich, a w latach 1983-2000 był organistą papieskiej Bazyliki Mariackiej w Kevelaer. Koncertuje na całym świecie, a jego sztukę improwizacji podziwiać można słuchając licznych nagrań płytowych. Jest cenionym jurorem konkursów międzynarodowych, prowadzi mistrzowskie kursy improwizacji organowej. W latach 1989-1992 prowadził klasę Improwizacji i Liturgicznej Muzyki Organowej w Musikhochschule w Stuttgarcie, a od roku 1992-2000 pełnił tę samą funkcję przy „Robert Schumann-Hochschule” w Dusseldorfie. Od 2000 roku jest profesorem Universität der Künste w Berlinie, a od roku 2004 jest tytularnym organistą w Keiser-Wilhelm-Gedachtniskirche w Berlinie. Jest laureatem konkursów improwizacji w Strasbourgu (1990) i Norymberdze (1992).Od 1980 roku publikuje swoje prace na temat budownictwa organowego, improwizacji organowej, jak i liczne kompozycje na chór, orkiestrę, organy i zespoły kameralne.