10 lipca br. w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbył się koncert inauguracyjny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych.

Udział w wydarzeniu wzięli licznie zaproszeni goście, a wśród nich: Parlamentarzyści, Samorządowcy, Dyrektorzy jednostek oraz przedstawiciele władz Powiatu Legnickiego: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska.

W sercu Chojnowa, w zabytkowej farze rozbrzmiała wyjątkowa muzyka sakralna. Dzięki inicjatywie Członka Zarządu Powiatu Grzegorza Gapskiego – fascynata muzyki organowej, uczestnicy Koncertu mieli okazję nie tylko posłuchać dźwięków zabytkowych organów, na których  zagrał wybitny artysta prof. Wolfgang Seifen, ale także dzięki transmisji wideo oraz telebimie mogli  podziwiać kunszt gry Mistrza  na tym pięknym i wyjątkowym instrumencie. Koncert dostępny był również online w Internecie.

Na kolejny Koncert zapraszamy Państwa 21.08 br., godz. 19:00, Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Partnerzy: Fundacja KGHM Polska Miedź, Koleje Dolnośląskie S.A., Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.