Jubileusz 95. urodzin obchodzi Prezes Zarządu Koła Miejskiego Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legnicy, Członek Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej – Porucznik Franciszek Uniatowicz.

Z tej okazji 11. 08 br. władze Powiatu Legnickiego gościły w naszym Starostwie wyjątkowego Jubilata. Podczas spotkania Wicestarosta Legnicki Janina Mazur przekazała list gratulacyjny, podkreślając, że długie lata życia Jubilata są skarbnicą wielu cennych i niezapomnianych doświadczeń, które przekazywane kolejnym pokoleniom i przechowywanie w pamięci, będą z pewnością cenną wskazówką do życia w obecnych czasach.

Wręczając słodki upominek serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud i owoce minionych lat, a także życzenia pomyślności, zdrowia i nieustającej pogody ducha przekazali Panu Franciszkowi: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Swoiński oraz Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska. Obecny był także pracownik Starostwa -  Wojciech Szydłowski, który na co dzień  wspomaga działalność Związku.

Dostojny Jubilat dziękując wszystkim za pamięć  nie krył wzruszenia. Otoczony wspaniałą opieką i miłością rodziny, mimo osiągniętego godnego wieku, cieszy się dobrym samopoczuciem. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać historię rodziny Pana Franciszka, rodzinne wspomnienia o Kresach Wschodnich i miejscowości Sambor, w której się urodził, a  także wojskowego szlaku, który przebył w 7 Łużyckiej Dywizji Piechoty II Armii WP.

Z tej wyjątkowej okazji składamy Panu Franciszkowi najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia. Niech każdy dzień wnosi w Pana życie wiele ciepła i miłości, upływając w spokoju i radości, wypełniony życzliwością i miłością najbliższych osób.
Wszystkiego najlepszego!