W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyło się spotkanie rodzin zastępczych z terenu powiatu legnickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy w ramach  II edycji akcji „Zostań Mikołajem dla dzieci z pieczy zastępczej”. Było ono okazją do podsumowania akcji, podziękowania wszystkim darczyńcom, dzięki którym obdarowano dzieci upominkami, ale przede wszystkim okazją do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych, której przewodził sam….. Święty Mikołaj.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz Powiatu Legnickiego oraz przedstawicieli firm, które wsparły w tym roku akcję, a bez których wkładu finansowego nie byłoby możliwe przygotowanie paczek mikołajkowych dla wszystkich dzieci z pieczy zastępczej. Przybyłych gości, a także rodziny zastępcze wraz z wychowankami przywitali Pan Adam Babuśka – Starosta Legnicki, Pan Krzysztof Sowiński – Etatowy Członek Zarządu  oraz Pani Joanna Bałasz – Dyrektor  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy.

Uroczystość nie odbyłaby się bez wsparcia darczyńców, których serce i życzliwość  pozwoliły na przygotowanie paczek mikołajkowych dla wszystkich dzieci oraz zorganizowanie zabawy. Akcję przygotowania blisko 130 paczek dla dzieci wsparła w tym roku Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja LSSE, Nadleśnictwo Legnica, a także firma Winkelmann oraz KGHM Polska Miedź S.A. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się Pan Jan Łukasz – Radny Powiatu Legnickiego, który nie tylko wręczał prezenty dzieciom, ale także poprowadził animacje.

Możliwość spotkania i wspólnej zabawy przyniosła wszystkim wiele radości i satysfakcji, a obdarowane dzieci bardzo cieszyły się z otrzymanych prezentów, w których znalazły się m.in. zestawy edukacyjne, zabawki, sprzęt sportowy, kosmetyki, artykuły plastyczne.

Spotkanie z Mikołajem było oczywiście świetną zabawą dla dzieci oraz integracją rodziców zastępczych z terenu powiatu legnickiego. Jednak organizatorowi imprezy – Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy  przyświeca jeszcze jedna bardzo ważna idea - uwrażliwiania ludzi na potrzeby dzieci i niezmienne promowanie idei rodzicielstwa zastępczego.

Dla wszystkich  spotkanie i wspólna zabawa były niezwykłym i niezapomnianym przeżyciem.