Uroczysta Gala podsumowująca XXIII Dolnośląskie Igrzyska LZS, Mieszkańców Wsi i Miast odbyła się 14 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Gaju Oławskim.

Gospodarzami imprezy byli: Prezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu Leszek Noworól oraz Wójt Gminy Oława Artur Piotrowski.

Gala była okazją do nagrodzenia pucharami najlepszych 20 gmin oraz 15 powiatów, oraz wyróżnienia osób szczególnie zaangażowanych w działalność sportową Certyfikatem „Serce dla Sportu”. Podczas spotkania wręczono także pamiątkowe statuetki oraz podziękowano działaczom zaangażowanym w realizację XXIII Igrzysk LZS.

XXIII Dolnośląskie Igrzyska LZS, Mieszkańców Wsi i Miast przewidywało organizację 78 stref i 15 imprez wojewódzkich m.in.: tenis stołowy, szachy indywidualne, szachy drużynowe: „Złota Wieża”, piłka halowa dzieci do lat 13, wiosenne i jesienne biegi przełajowe, turnieje piłki nożnej dzieci: „Piłkarska Kadra Czeka Dziewcząt i Chłopców”, piłka halowa dziewcząt do lat 15 i chłopców do lat 14, turnieje „Puchar Lata”, warcaby stupolowe, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.

Powiat Legnicki na 27 sklasyfikowanych powiatów zajął 7 miejsce, wyprzedzając wszystkie powiaty z regionu legnickiego.

W gronie nagrodzonych samorządów gminnych, z terenu powiatu legnickiego znalazły się: Gmina Kunice - 17 miejsce i Gmina Chojnów - 20 miejsce (na 102 sklasyfikowane gminy).

Certyfikatem „SERCE DLA SPORTU” wyróżniono 11 osób z terenu Dolnego Śląska.

W gronie osób wyróżnionych z naszego powiatu znaleźli się: Wiceprzewodniczący Powiatowego LZS w Legnicy Tadeusz Chodorowski oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu Dorota Anklewicz-Siczek.

Wśród osób wyróżnionych, którym podziękowano za współpracę i wkład przy organizacji XXIII Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi znalazła się także Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.