w siedzibie Starostwa Powiatowego  odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął Szef Gabinetu Politycznego  Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów, a także: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Radni: Artur Mackiewicz i Łukasz Skoczek, a także Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz oraz Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.

Tematem wydarzenia było rozstrzygnięcie wniosków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) o dofinansowanie  zadań polegających na remontach dróg publicznych — gminnych i powiatowych oraz wręczenie symbolicznych promes.

Limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa dolnośląskiego wyniósł 144 mln zł w tym:  46.5 mln na zadania powiatowe i 97,5 mln na zadanie gminne.

Powiat Legnicki otrzymał kwotę 756 282,50 zł, która zostanie wykorzystana na remont dwóch odcinków drogi w gminie Ruja – od Tyńca Legnickiego w kierunku Strzałkowic.

Gmina Miejska Chojnów otrzymała kwotę 2 083 564,70 zł, za która wyremontowane zostaną ul. Paderewskiego i Wojska Polskiego.

Otrzymane w ramach Funduszu środki polepszą infrastrukturę drogową oraz zwiększą bezpieczeństwo i komfort  mieszkańców.