W piątek, 28 kwietnia uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie zakończyli rok szkolny. W roku szkolnym 2022/2023 naukę w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie ukończyło 27 uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz 42 uczniów Technikum, którzy również przystąpili do egzaminów kwalifikacji zawodowych osiągając wysokie wyniki zdawalności wyższe niż średnia wojewódzka i średnia krajowa:

• technik hotelarstwa zdawalność 100%;
  • technik żywienia i usług gastronomicznych zdawalność 58%;
  • technik mechanik zdawalność 90%.

Z okazji ukończenia szkoły w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbyła się  akademia wraz z częścią artystyczną przygotowana przez uczniów klas pierwszych, podczas której nie zabrakło życzeń skierowanych do tegorocznych maturzystów, a także podziękowań dla dyrekcji, nauczycieli, a także rodziców. Podczas uroczystości Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Janina Mazur i Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński wręczyli 10 wyróżnionym maturzystom Stypendium Starosty Legnickiego za wybitne wyniki  i szczególne osiągnięcia w nauce.  Nagrodzonym uczniom towarzyszył dumny z osiągnięć swoich podopiecznych dyrektor Mariusz Kowalczyk. W uroczystości udział wzięli Burmistrz Miasta Chojnów Jan Serkies, Kierownik Referatu Promocji i Kultury w Gminie Chojnów Anna Banaszek, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Ryszard Kawka oraz rodzice tegorocznych maturzystów. Wszystkim absolwentom kończącym szkołę oraz przystępującym do tegorocznej matury Władze Powiatu Legnickiego życzą powodzenia!