Maturalny maraton rozpoczął się w całej Polsce  4 maja i potrwa do  23 maja. W Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Legnicki, do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystępuje 54 absolwentów.  Pierwszego dnia tradycyjnie maturzyści zmierzyli się z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego, dziś z wybranym językiem obcym, natomiast 8 maja odbędzie się obowiązkowy dla wszystkich egzamin z matematyki. W kolejnych dniach absolwenci przystąpią do egzaminów z przedmiotów dodatkowych oraz dwóch  egzaminów  ustnych. Wyniki  majowych matur zostaną ogłoszone 7 lipca br. Wszystkim przystępującym do tegorocznej matury Władze Powiatu Legnickiego życzą powodzenia!