Najprawdopodobniej między sobotą 20.05 a poniedziałkowym porankiem 22.05.2023 r. na drodze powiatowej nr 2184D na odcinku Szczedrzykowice — Dąbie doszło do kradzieży i dewastacji elementów przejścia dla pieszych, które zostało wykonane w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa drogi powiatowej 2179D w miejscowości Dąbie wraz z rozbudową odcinka drogi powiatowej 2184D". Przestępcy ukradli elementy oświetlenia, zniszczyli panele słoneczne, uszkodzili barierkę.

Odtworzenie zniszczeń będzie kosztowało dziesiątki tysięcy złotych. Jak bezmyślnymi, zasługującymi bezwzględnie na karę byli ci, którzy dokonali zniszczeń.

Zdarzenie zostało zgłoszone na Policję, która prowadzi postępowanie wyjaśniające. Korzystając z dostępnych sposobów komunikowania się, Starostwo Powiatowe w Legnicy zwraca się z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu złodziei — wandali.

Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub może przejeżdżał tamtędy i ma nagranie z kamery samochodowej, bardzo prosimy o kontakt z Wydziałem Dróg i Mostów pod numerem telefonu 76 72 43 489 lub Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Legnicy pod numerem telefonu 47 87 414 30.