Informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego poz. 4603 z dnia 08.08.2023 r. ukazało się ogłoszenie Starosty Legnickiego w sprawie zaproszenia organizacji pozarządowych, fundacji i jednostek samorządu terytorialnego do zgłaszania kandydatów na członków nowej kadencji 2023-2027 Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych.

Szczególny tryb organizacji rad określa rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003 r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych rad do spraw osób niepełnosprawnych  (Dz. U. Nr 62 poz. 560).

Do zadań Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych należy:

1. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacji ich praw,
  2. opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych,
  3. ocena realizacji programów,
  4. opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Kandydatów do powiatowej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych mogą zgłaszać, w formie pisemnej, przedstawiciele:

• organizacji pozarządowych,
  • fundacji,
  • jednostek samorządu terytorialnego (powiatu, gmin),

w terminie od dnia 9.08.2023 r. do dnia 16.08.2023 r.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. nazwę i adres podmiotu zgłaszającego,
  2. imię i nazwisko kandydata, adres do korespondencji oraz nr telefonu kontaktowego i adres e-mail kandydata,
  3. informację o dotychczasowej działalności kandydata na rzecz osób niepełnosprawnych,
  4. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie i powołanie w skład Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych,
  5. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2019 r. poz. 1781).

Formularz zgłoszenia kandydata (załącznik do ogłoszenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, ul. Pl. Słowiański 1, 59 - 220 Legnica lub na skrytkę e-PUAP: PCPR_Legnica.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 76 72 43 515

Do pobrania: