29.08 br. w związku z pojawieniem się w Jeziorze Koskowickim oraz Jeziorze Tatarak śniętych ryb Starosta Legnicki Adam Babuśka zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Udział w posiedzeniu wzięła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Urzędu Gminy Kunice i Legnickie Pole, Biura Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Legnicy, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Legnicy, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Legnicy, Państwowego Gospodarstwa Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Legnicy oraz  Fundacji Ochrony Przyrody i Rozwoju Turystyki "Fopit-Gobi".

Występujące w minionych dniach wysokie temperatury i obfite opady deszczu spowodowały, że w zbiornikach wodnych nastąpił deficyt tlenowy, którego następstwem jest przyducha. Wstępne wyniki przekazane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wskazały, że w pobranych próbkach nasycenie tlenem wody w  jeziorze jest bardzo niskie i  wyniosło 3%. Czekamy na dokładniejsze wyniki pobranych próbek. O zaistniałej sytuacji powiadomione zostały wszystkie niezbędne służby.

Sytuacja jest monitorowana na bieżąco.