Baner: Bieg Orląt Lwowskich

W dniu 10.10.2023 r. odbędzie się Bieg Orląt Lwowskich organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie, nawiązujący do imienia Technikum wchodzącego w skład naszego zespołu szkolnego.

„Zawsze Wierny” – pod tym hasłem chcemy oddać Hołd Młodym Obrońcom Lwowa.

Trasa biegu:

Start – godz. 11:00 szkoła przy ul. Witosa 1 – uczniowie Technikum im. Orląt Lwowskich

1. Witosa – Małachowskiego – Dąbrowskiego – dołączają uczniowie SP 3
  2. Reymonta – Głowackiego – Chmielna – Rynek – Ściegiennego – Poźniaków – dołączają uczniowie LO
  3. Szpitalna – Grodzka - Paderewskiego – dołączają uczniowie SP4
  4. Paderewskiego – Sienkiewicza – Park Miejski – Sobieskiego - Wojska Polskiego – dołączają uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia
  5. Wojska Polskiego – Złotoryjska – Spacerowa – Plac Zamkowy

Meta – ok. godz. 12:00 Pomnik Żołnierzy Polskich ul. Chmielna 2, - zapalenie zniczy, Hymn Polski, złożenie kwiatów.

Jest to pierwszy „Bieg Orląt Lwowskich”, zainicjowany przez uczniów i kadrę pedagogiczną szkoły. Cieszymy się, że inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wielu – bo aż 250 uczniów szkół - zgłosiło w nim swój udział.

Mamy nadzieję, że wydarzenie stanie się cyklicznym, a udział w nim w przyszłości będą brać uczniowie szkół z terenu powiatu legnickiego.

Mapa: trasa biegu