20 października br. odbyła się LV sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń.

Udział w sesji wzięło 15 Radnych. Obrady transmitowane były on-line na platformie eSesja.

Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń przybliżyła Radnym szczegóły dotyczące zmian w budżecie powiatu oraz wieloletniej prognozie finansowej. Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń omówił uchwały dotyczące powierzenia prowadzenia zadania publicznego w gminach: Ruja i Krotoszyce.

Radni jednogłośnie podjęli uchwały:

• w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Powiatu Legnickiego na finansowanie przedsięwzięć dotyczących zagospodarowania i ochrony wód oraz ochrony ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych, na terenach powiatu legnickiego,
  • w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych,
  • w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2023 rok,
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego,
  • w sprawie powierzenia prowadzenia zadania publicznego (dot. Gm. Ruja),
  • w sprawie powierzenia prowadzenia zadania publicznego (dot. Gm. Krotoszyce).

Sesja przebiegła sprawnie i bez problemów technicznych.