Dolnośląski Klaster Edukacyjny Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. zaprasza na otwarcie wystawy „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły”, które odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym LSSE przy ulicy Rycerskiej 24 w Legnicy.

Wystawa czasowa przenosi nas w lata 1953-1978, przypominając i przybliżając niezwykłe duszpasterstwo turystyczne ks. Karola Wojtyły. Podążając szlakami przyszłego Papieża i grupy młodych ludzi zwanej „Rodzinką” lub „Środowiskiem”, których z czasem połączyły nierozerwalne więzy wspólnoty, uczestniczymy w chwilach górskiego wędrowania, kajakowych spływów, czy narciarskich zjazdów, przeplatanych momentami kontemplacji, modlitwy i duchowej refleksji. Duszpasterstwo turystyczne stało się dla nich okazją nie tylko do odpoczynku poprzez obcowanie z przyrodą czy uprawianie różnorodnych sportów, ale przede wszystkim dawało sposobność do spotkań ukierunkowanych na osobisty rozwój duchowy i moralny oraz poszukiwanie Bożego piękna, harmonii, dobra i prawdy w otaczającym świecie.

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Wystawa czasowa „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły” będzie wyeksponowana do 7 grudnia 2023 r. i czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00.

Plakat: Wystawa czasowa „Co ja z wami mam… Duszpasterstwo turystyczne księdza Karola Wojtyły