Logo: miejski rzecznik konsumentówZbliża się Black Friday czyli gorączka zakupowa, która w ostatnich czasach przenosi się do sieci.

Rzecznik Konsumentów dostaje wiele zgłoszeń od konsumentów, którzy dokonują zakupów w sieci i mają problemy ze sklepami, które nie podają żadnych swoich  danych. Okazuje się bowiem, że sklepy fizycznie znajdują się np. w Chinach, co uniemożliwia jakikolwiek kontakt. Zakupy w sieci są bezpieczne i wygodne pod warunkiem, że stosujemy się do kilku zasad. Nie ulegajmy emocjom i cenie. Sprawdźmy sprzedawcę. Na stronie sklepu zawsze powinny znaleźć się dane adresowe sklepu, kontakt, numery NIP lub KRS. Są tą dane, po których możemy zweryfikować sklep. Korzystajmy z zaufanych i znanych sprzedawców, poczytajmy opinie o sklepie. Pilnujmy też naszych danych w sieci.

Uważajmy na łańcuszki lub sensacyjne posty z linkami np. na Facebooku, które mogą spowodować kradzież naszych danych dostępowych, a w konsekwencji nawet utratę oszczędności. Serfujmy w sieci z głową. Nie udostępniamy informacji z nieznanych źródeł, bo ich przekazywanie dalej naraża innych użytkowników. 
Nie daj się oszukać, bądź bezpieczny w sieci  to wspólna akcja Rzecznika Konsumentów z Wydziałem Centrum Dialogu Obywatelskiego obejmująca swoim zasięgiem teren całego powiatu legnickiego.

24 listopada br. Miejski i Powiatowy Rzecznik Konsumentów na zaproszenie Prezesa Urzędu Ochrony i Konkurencji w Warszawie Tomasza Chróstnego będzie uczestniczył w spotkaniu Krajowej Rady Rzeczników Konsumentów, co jest już dużym wyróżnieniem dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego oraz  biura Rzecznika Konsumentów.

Plakat: miejski rzecznik konsumentów