22 listopada  br. odbyła się LVII sesja Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander  Kostuń. Udział w posiedzeniu wzięło 14 Radnych, a obrady dostępne były on-line na platformie eSesja.

Posiedzenie  rozpoczęło się od przyjęcia protokołów z LIV, LV i LVI sesji Rady Powiatu Legnickiego.

Następnie Starosta Legnicki Adam Babuśka przedstawił  Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 września do 31 października 2023 r.

Radni zapoznali się z Informacją o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu legnickiego za rok szkolny 2022/2023 oraz Informacją dotyczącą oświadczeń majątkowych radnych powiatu złożonych za rok 2022. W dalszej części posiedzenia zatwierdzono plan kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Legnickiego na rok 2024.

Podczas posiedzenia Radni podjęci uchwały w sprawie:

• wysokości stawek kwotowych opłat za usunięcie pojazdów z drogi oraz ich parkowanie obowiązujących w 2024 r.,
  • uchwalenia Programu współpracy powiatu legnickiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024,
  • określenia rodzajów świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Legnicki korzystających z opieki zdrowotnej oraz warunków i sposobu ich przyznawania,
  • przyznania parafii rzymskokatolickiej pw. św. Piotra i Pawła w Chojnowie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  • zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2023 rok,
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego.

Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostun przekazał serdeczne życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego oraz podziękował Radnym za udział w posiedzeniu.

Sesja przebiegła sprawnie i bez problemów technicznych.