ulicami Chojnowa przeszedł współorganizowany przez nasze Starostwo VI Chojnowski Orszak Trzech Króli, który  zorganizowały  chojnowskie parafie: św. Apostołów  Piotra i Pawła oraz  Niepokalanego Poczęcia NMP. Partnerem wydarzenia byli: Zarząd Powiatu Legnickiego, który reprezentowali: Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski oraz Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński,  Urząd Miasta Chojnów, Urząd Gminy Chojnów oraz  Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął ks. Biskup Andrzej Siemieniewski.

Dzięki współpracy z parafią pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła,  Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie czynnie uczestniczył w uroczystości. Podopieczni placówki odgrywali rolę dwóch Mędrców ze Wschodu. Nie zabrakło również innych postaci. Podczas orszaku duże wrażenie zrobiły dzieci, pięknie przebrane za aniołów i rycerzy.

W ramach orszaku odbyło się wspólne kolędowanie z kapelami góralskimi oraz Polonez w wykonaniu maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół.

Źródło foto: chojnow.eu