Kolęda jest odbiciem duszy biednego i bogatego, chorego i zdrowego, dziecka i dorosłego. Przemawia zatem do wszystkich.

17 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Konradówce odbyło się integracyjne kolędowanie zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie.

Powiat Legnicki reprezentowali: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski oraz Radna Jolanta Bekaluk – Pyrz.

W spotkaniu wzięli udział podopieczni placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy z Chojnowa: Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2, Warsztaty Terapii Zajęciowej, podopieczni Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol". We wspólnej kolędzie uczestniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej Jego Ekscelencja ks. Piotr Wawrzynek oraz  Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ks. Dariusz Pudełko.  Na kolędę przybyli również  samorządowcy oraz zaproszeni goście. O oprawę artystyczną zadbał  Zespół „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, który wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Wspólne śpiewanie kolęd stworzyło między zaproszonymi gośćmi piękny i rodzinny nastrój.