30 stycznia br. Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska-Soboń  podpisali umowę z firmą  Via Ambra Sebastian Grabiński z siedzibą w Warszawie, której przedmiotem  jest „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla prac z zakresu zagospodarowania poscaleniowego w ramach projektu "Scalenie gruntów wsi Niedźwiedzice, gmina Chojnów, powiat legnicki".

Udział w wydarzeniu wzięli: Geodeta Powiatowy Elżbieta Draczyńska oraz Kierownik Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Monika Pinczuk.

Zamówienie obejmuje:

-  wykonanie scalonej dokumentacji składającej się z projektu budowlanego i projektu wykonawczego  na każdą drogę i dla każdego rodzaju robót obejmującego: budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych o łącznej długości 3,60 km z uwzględnieniem zjazdów na działki rolne i odwodnienia pasa drogowego oraz zadrzewienia przydrożne przy drodze nr 1 w pasie o szerokości 2,0 m i łącznej długości 0,55 km oraz zakrzewienia przydrożne przy drogach nr 2 i 3 w pasie o szerokości 2,0 m i łącznej długości około 2,53 km,

- uzyskanie niezbędnej dokumentacji.

Koszt zadania wynosi 277 980 zł brutto.