Starostwo Powiatowe w Legnicy z inicjatywy Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur i we współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Fundacją LSSE zorganizowało zbiórkę żywności dla naszych rodaków zamieszkałych na terenie Ukrainy. Do zbiórki dołączył Caritas Diecezji Legnickiej (Oddział w Chojnowie).

Od wybuchu wojny na Ukrainie władze Powiatu Legnickiego systematycznie organizują pomocowe zbiórki żywności dla Polaków zamieszkujących tereny objętej wojną Ukrainy. Przyłączają się do nich jednostki organizacyjne Powiatu Legnickiego, pracownicy Starostwa, firmy i fundacje.

23 kwietnia br. transport z darami wyruszył spod siedziby Starostwa w drogę na Ukrainę.  Żywność trafi do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek w Żółkwi, Sióstr Niepokalanek w Jazłowcu, polskich Parafii Rzymskokatolickich w Przemyślanach i  Pomorzanach k. Brzezan. Dostarczeniem darów zajął się mieszkaniec powiatu legnickiego Pan Leszek Buzdygan.

Zorganizowana zbiórka to odruch serc na sygnały, prośby i potrzeby Polaków znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu trwającego na Ukrainie konfliktu zbrojnego.

Serdecznie podziękowania kierujemy na ręce Prezesa LSSE Przemysława Bożka, Prezes Fundacji LSSE Aleksandry Jurkiewicz oraz Dyrektorów naszych jednostek organizacyjnych  za wsparcie, zaangażowanie i pomoc przy realizacji akcji.