na terenie Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy odbył się Wielki Festyn „Razem dla Dzieci” organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Powiat Legnicki reprezentowali Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Udział w wydarzeniu wzięło ponad 1000 dzieci wraz z rodzicami. Przygotowano wiele atrakcji — konkursy z nagrodami, zabawy, występy artystyczne, pokazy Straży Pożarnej i Policji. Rozrywką było również strzelanie z łuku, dmuchańce, koło fortuny, a także badanie ciśnienia, wzroku i słuchu u dzieci. Głowna atrakcją była  Wielka Loteria Fantowa, której głównymi nagrodami były: rower ufundowany przez Starostwo Powiatowe, zegarek smartwatch ufundowany przez Prezydenta Miasta Legnica oraz skierowania na kolonie TPD organizowane w Warszawie, Międzyzdrojach i Kudowie-Zdrój.

Odbyło się również podsumowanie XXIII Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”. Dzięki sponsorom i fundatorom  dzieci otrzymały  wiele smakołyków — watę cukrową, popcorn, gofry,  sałatki owocowe, kiełbaski z grilla, napoje i ciasta. Podczas uroczystości działaczom TPD, przyjaciołom dzieci i sponsorom wręczono  Odznaki „Przyjaciel Dziecka — Stulecie TPD”, a  szczególnie zasłużonym Legnicką Statuetkę TPD „Nade wszystko Dziecko”.

Dla ponad tysiąca dzieci, w tym niepełnosprawnych, przygotowano paczki ze słodyczami i zabawkami.

 

Foto: Renata i Adam Szmucowie,
Piotr Krzyżanowski