w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu odbył się Dzień Rodziny, który był ogromnym świętem dla mieszkańców. Rodziny, mieszkańcy, kadra oraz zaproszeni goście mieli okazję wspólnie bawić się i świętować.

Powiat Legnicki reprezentowali: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński, Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Jan Łukasz oraz pracownice Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie — Agnieszka Redyk oraz  Paulina Winnicka.

Bogaty program artystyczny przygotowany przez mieszkańców został przyjęty gromkimi brawami. Odbyła się prezentacja tańców country delegatów z poszczególnych Zespołów, a także występ uczestników pracowni muzykoterapii z teatrem. Liczne konkursy oraz tańce na świeżym powietrzu cieszyły się wielkim powodzeniem i wywoływały radość na twarzach uczestników. Nie zabrakło płukania złota, przeciągania liny, dojenia krowy, biegu w workach pojedynków oraz warsztatów. Wszystkie atrakcje umilała muzyka w stylu country. Na gości czekały także słodkie wypieki, galaretki owocowe, pajda ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski z grilla oraz ciepłe i zimne napoje.

Dzień Rodziny był doskonałą okazją do integracji oraz zacieśniania więzi przyjacielskich.