Plakat: Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych – koncert inauguracyjny

Zarząd Powiatu Legnickiego serdecznie zaprasza Państwa na Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych, który odbędzie się 23.06. 2024 r.  o godz. 19.15 w Kościele pw.  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Partnerzy: Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Wystąpią dla Państwa:

- za organami Filip Presseisen:

Polski organista, improwizator i pedagog. Ukończył z wyróżnieniem klasę organów prof. dra h. c. Christopha Bosserta w Hochschule für Musik w Würzburgu jako stypendysta bawarskiego programu BAYHOST oraz klasę organów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiował również w klasie prof. F. Danksagmüllera w Hochschule für Musik w Lubece. Stopień doktora zdobył w 2020 r. na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego Poznaniu. Laureat szeregu konkursów: 2015 – I miejsce na Internationaler Kinoorgel-Wettbewerb w Berlinie, 2016 – nagroda specjalna Antalffy-Preis za najlepszą interpretację utworów na organach historycznych w ramach Międzynarodowego Konkursu Organowego ION w Norymberdze, 2017 – I miejsce oraz nagroda specjalna (Puchar Prezydenta Miasta Poznania) na VI Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, 2019 – laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji w Schwäbisch Gmünd (II miejsce, nagroda publiczności). Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Norwegia, Czechy, Węgry, Litwa, USA). Rzeczoznawca Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie opieki nad zabytkowymi organami. Jako improwizator podkłada muzykę do filmów niemych, jako kameralista regularnie współpracuje z Capellą Cracoviensis.

 

- trąbka Rafał Czemarmazowicz

Trębacz, kameralista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki prof. Igora Cecocho. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi z całej Polski, m.in. NFM we Wrocławiu, NFM Leopoldinum, Sinfoniettą Cracovią, Sinfonią Iuventus, Filharmonią Poznańską, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Vratislavią Trumpet Consort. Od 2012 r. jest trębaczem Orkiestry Opery Wrocławskiej.

 

- trąbka Marcin Król

Trębacz, kompozytor, pedagog i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. I. Cecocho. Trębacz solista Orkiestry Opery Wrocławskiej. Współpracował m.in. z NFM we Wrocławiu, NFM Leopoldinum, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Filharmonia Sudecka, Vratislavia Trumpet Consort.

 

- flugelhorn Grzegorz Krause

Trębacz, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, studiował również w Conservatorio Superior de Musica de Murcia w Hiszpanii. Pracował jako trębacz w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus oraz Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Od 2019 jest muzykiem — solistą orkiestry Opery Wrocławskiej. Ponadto współpracuje z innymi zespołami symfonicznymi: m.in. Filharmonią Wrocławską NFM, Sinfonietta Cracovia, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Opolską, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Oprócz działalności orkiestrowej zajmuje się również nauczaniem gry na trąbce oraz produkcją muzyczną.

 

- puzon Jacek Bałka

Puzonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. T. Kassaka, Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Z. Stolarczyka, oraz Kunstuniversitaat w Graz w ramach programu Erasmus. W latach 2010-2013 był puzonistą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Od 2013 solista Orkiestry Opery Wrocławskiej. Współpracuje jako pierwszy puzonista z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

 

- puzon basowy Marcin Wołowiec

Puzonista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi (I, Culture Orchestra, Sinfonia Iuventus, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Podkarpacka, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Sudecka), big bandami (Big Band Aleksandra Mazura, Alex Band, Bartosz Pernal Orchestra, Nikola Kołodziejczyk Orchestra) i zespołami (Mikromusic, Łąki Łan, Grubson & Sanepid). Brał udział w nagraniu wielu płyt, a jedna z nich (Nikola Kołodziejczyk Orchestra „Chord Nation”) została nagrodzona Fryderykiem. Na stałe związany z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

 

 

Zapraszamy.