18.07.2024 r. gościem Starosty Legnickiego Adama Babuśki był  Detektyw pierwszego stopnia Eugene Canapi z  Biura Komisarza Policji i Sekretarza Wykonawczego Stowarzyszenia Pulaskiego NYPD Departamentu Policji Nowego Jorku.

Podczas spotkania rozmawiano na temat systemu bezpieczeństwa publicznego, które jest jedną z nadrzędnych wartości w skali oczekiwań społecznych i osobistych społeczeństwa oraz  naczelną potrzebą państw i systemów międzynarodowych, gwarantującym prawidłowy rozwój życia indywidualnego każdej jednostki, jak również stabilizację i rozwój życia politycznego, ekonomicznego i społecznego.

Podczas spotkania Starosta Legnicki Adam Babuśka opowiadał swojemu gościowi o podmiotach, na których spoczywa zapewnienie porządku publicznego na terenie powiatu legnickiego m.in.: Policji, Straży Pożarnej, Medycznych Służbach Ratowniczych oraz Straży Granicznej. Podkreślił, że współpraca Powiatu Legnickiego z tymi podmiotami podnosi skuteczność działań prewencyjnych, co z kolei wpływa na większe poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Następnie odbyło się  spotkanie w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Legnicy z Komendantem Miejskim Policji mł. insp. Zbigniewem Kopijem, podczas którego wymieniono się spostrzeżeniami oraz doświadczeniami w zakresie wzmacniania i doskonalenia systemu bezpieczeństwa.

19 lipca br. na zaproszenie Komendanta Miejskiego Detektyw uczestniczył w uroczystościach 105. rocznicy powstania Policji Państwowej, które odbyły się w Akademii Rycerskiej. Po części oficjalnej obchodów odbyło się spotkanie z Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu nadinsp. Pawłem Półtorzyckim.