Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku jako współorganizator spotkania,  serdecznie zapraszają do uczestnictwa w I Pielgrzymce Osób Chorych i Uzależnionych do Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim.

Organizowana Pielgrzymka przeznaczona jest dla ludzi chorych oraz uzależnionych i współuzależnionych, których wydolność fizyczna pozwala na przemieszczanie się, a także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W Pielgrzymce mogą także uczestniczyć osoby zdrowe idące z intencjami za chorych członków swoich rodzin. Organizatorzy zapewniają opiekę wolontariuszy, a w miarę potrzeby obecność ambulansu z zespołem ratowników, opiekę duszpasterską, sprawdzonych  porządkowych, a także oprawę muzyczną.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wójt Gminy Ruja Paweł Gregorczuk.