Dożynki Wojewódzkie obchodzimy cyklicznie jako zwieńczenie dożynek gminnych i powiatowych.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 września 2024 r. w Małowicach w gminie Wińsko. Uroczysta msza święta rozpocznie się o 12.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Małowicach. Po mszy o 13:15 korowód dożynkowy przejdzie przez miejscowość, zaś o 13.45 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

W programie między innymi misterium chleba w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Jedliniok”, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wręczenie odznaczeń: „Zasłużony dla rolnictwa”, „Zasłużony dla Gminy Wińsko” oraz występy artystyczne. Na stoiskach wystawienniczych promowane będą dolnośląskie atrakcje i regionalne produkty żywnościowe. Po części oficjalnej, od godziny 18:00 zapraszamy na koncerty muzycznych gwiazd wieczoru. Wystąpią Czadoman i Sławomir. Wydarzenie zakończy zabawa taneczna z DJ.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.