Dzień Prochowic - Biesiada nad Kaczawą także z pracownikami PCPR Czas wakacji to dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy możliwość uczestnictwa w ważnych wydarzeniach organizowanych w lokalnej społeczności. W dniu 17 sierpnia 2024 roku odbyło się Święto Miasta - „Dzień Prochowic – Biesiada nad Kaczawą”, w którym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie uczestniczyło jako jeden z partnerów tego przedsięwzięcia.

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Prochowic mnóstwo atrakcji takich jak spływ kajakowy na Młynówce czy występy wokalne nastoletnich mieszkańców Powiatu Legnickiego. Wieczór uwieńczyły koncerty znanych gwiazd estrady, a Święto zwieńczyła wspólna zabawa taneczna. Podczas całego wydarzenia uczestnicy mogli korzystać z poczęstunku oferowanego przez liczne stoiska gastronomiczne.

Obecność koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej na tym wydarzeniu miała na celu promowanie działalności PCPR, poprzez zwiększanie świadomości społecznej na temat wsparcia, jakie oferuje jednostka. Udział w wydarzeniu to także możliwość integracji z lokalną społecznością.
Przy stoisku Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Legnicy mieszkańcy mogli zapoznać się z ofertą pomocy, zadać pytania, otrzymać porady. Rozdawane były materiały informacyjne dotyczące różnych form działalności i wsparcia realizowanego dla mieszkańców Powiatu Legnickiego.

Wydarzenie w Prochowicach było doskonałą okazją, aby wysłuchać opinii mieszkańców i ich potrzeb, udzielić bezpośredniej porady zainteresowanym osobom. Dało także możliwość promocji idei rodzicielstwa zastępczego, szerzenia wiedzy o sposobach pomocy dzieciom potrzebującym wsparcia i miłości.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy serdecznie dziękuje Pani Burmistrz Alicji Sielickiej oraz pozostałym organizatorom Święta Miasta Prochowice za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dzięki temu pracownicy jednostki mogli nie tylko zaprezentować swoją działalność oraz zwiększyć świadomość lokalnej społeczności, ale przede wszystkim nawiązać z mieszkańcami bezpośrednią relację.