23.08.2024 r. nastąpił odbiór inwestycji pn.: „Wymiana nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych na terenie Pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu”.

Powiat Legnicki reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Jan Łukasz, Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Pobenedyktyński zespół klasztorny powstał w I połowie XVIII w. Do rozbudowy zespołu klasztornego na potrzeby siedziby Pruskiego Korpusu Kadetów przystąpiono w I połowie XIX w. Kolejną rozbudowę wykonano w II połowie XIX w. W 1958r. w kompleksie klasztornym utworzono Państwowy Zakład Specjalny, co należy uznać za termin rozpoczęcia działalności Domu Pomocy Społecznej, który działa do dziś. W 2004r. Rozporządzeniem Prezydenta RP obiekt został uznany za "POMNIK HISTORII".  W 2014 r. decyzją Ojca Świętego Kościół klasztorny został podniesiony do rangi Bazyliki Mniejszej. Uznaje się go za jeden z najcenniejszych zabytków na terenie Dolnego Śląska.

Zadanie polegało na  wymianie nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych na terenie Pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego. Istniejące linie ciągów pieszo-jezdnych zostały niezmienione. Pasy drogi, w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, zostały wykonane z kostki antypoślizgowej granitowej cięto-łupanej w kolorystyce jasnoszarej i miejscowo w kolorystyce ciemnoszarej. Przeprowadzono generalną regulację wysokości studzienek oraz odwodnienie nowobudowanych nawierzchni. Nowa wymieniona nawierzchnia dostosowana została do komunikacji osób niepełnosprawnych.

Zadanie wykonała firma BUDRIM Sp. z o. o. z Kunic, z ceną 410 000,00 zł.