„Na straganie w dzień targowy..." pod takim hasłem w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych "Prząśnik” w Brenniku odbyła się Jubileuszowa XXV Wielka Biesiada w "Prząśniku", w której udział wziął Starosta Legnicki Adam Babuśka.

Wydarzenie to święto całej społeczności Domu, która aktywnie zaangażowała się w realizację przedsięwzięcia. Biesiadę wypełniły: konkursy sportowe, loteria fantowa,  muzyka, śpiew i tańce, a także poczęstunek. Członkowie Prząśnikowskiego Kółka Teatralnego zaprezentowali humorystyczne scenki teatralne.  Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rui oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. "Inki" Danuty Siedzikówny w Wągrodnie  w ramach „Narodowego czytania" odczytali fragmenty „Kordiana" Juliusza Słowackiego. Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali dla prząśnikowskiej publiczności  koncert muzyczno - wokalny.

Głównym celem organizowanej Biesiady  jest pogłębienie integracji osób niepełnosprawnych oraz uatrakcyjnienie ich czasu wolnego.