W dniu 6 grudnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyło się spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach. Było to jedno z działań realizowanych w ramach projektu Kampania edukacyjna: „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego realizowany przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - Program Regionalny Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska-Soboń, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska, a także Nadleśniczy Jacek Mazur z Nadleśnictwa Przemków. Na początku uczniowie oglądali prezentację multimedialną na temat Rezerwatu Przyrody Łęg Korea, następnie Nadleśniczy Jacek Mazur zapoznał młodzież z pracą leśnika oraz opowiedział o roślinności i zwierzętach, które występują w lasach Powiatu Legnickiego. Celem zajęć było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz promowanie odpowiedzialnych postaw wobec środowiska naturalnego.
W dalszej części odbyła się lekcja samorządowa, dzięki której młodzież mogła dowiedzieć się jak funkcjonuje powiat w poszczególnych obszarach administracji publicznej, a także jak kompetencje powiatu znajdują odzwierciedlenie w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego w Legnicy. Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska-Soboń oraz Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat pracy na rzecz Powiatu Legnickiego. Uczniowie brali czynny udział w spotkaniu, zadawali wiele nurtujących ich pytań, na które otrzymali cenne odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę.
Projekt pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego został zrealizowany przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.