Palmy wielkanocne to jedna z piękniejszych tradycji związanych z obchodami Niedzieli Palmowej, która rozpoczyna Wielki Tydzień przed Wielkanocą. To także symbol zwycięstwa życia nad śmiercią i radości, która zbliża się wraz z nadchodzącą Wielkanocą.
Z inicjatywy Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur pracownice Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych wzięły udział w warsztatach tworzenia palm wielkanocnych, które są wyjątkową okazją do nauki tradycyjnego rzemiosła będącego częścią polskiej kultury związanej ze Świętami Wielkiej Nocy. Podczas warsztatów Panie poznały technikę przygotowywania palm, ozdabiania ich naturalnymi materiałami, a także zgłębiły historię i symbolikę tego zwyczaju. Warsztaty prowadziła utalentowana artystycznie pracownica Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach Pani Emilia Komaniecka.
Palmy wielkanocne wykonane zostały z gałązek wierzby, suszonych kwiatów i traw, ziół, bukszpanu, a także kolorowych wstążek. Gałązki wierzby są bardzo charakterystycznym elementem, ponieważ to one symbolizują życie i odrodzenie, a pąki wierzby, które pojawiają się na wiosnę, kojarzone są z odrodzeniem natury. Przyozdobione kolorowymi wstążkami i krepiną palmy wręczone zostały m.in. Przewodniczącemu Rady Powiatu oraz Zarządowi Powiatu Legnickiego.
Warsztaty palm wielkanocnych były świetną okazją, by poznać bogatą tradycję wielkanocną, nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji wziąć udział w twórczym procesie, który wprowadza w świąteczną atmosferę.