Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze Program Operacyjny Polska Cyfrowa w powiecie legnickim Koronawirus – interaktywna mapa zachorowań.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Drodzy Mieszkańcy naszego powiatu, miłośnicy turystyki

z obiektami zabytkowymi spotykamy się niemal na każdym kroku, niektóre zachwycają od samego początku, a inne nie doceniamy i przechodzimy obok nich nie zwracając uwagi. Często taki los spotyka tzw. zabytki ruchome. Mijamy je obojętnie, jakby nie istniały. Niezauważany jakim nieszczęściem jest, gdy je bezpowrotnie tracimy. Ten los często spotyka zabytki średniowiecznego prawa, jakimi są przydrożne kapliczki i krzyże pokutne.

Z myślą właśnie o tych „niezauważalnych”, mijanych obojętnie zabytkach, przygotowaliśmy wycieczkę „Szlakiem Krzyży Pokutnych po powiecie legnickim”. Zachęcamy do wirtualnego spaceru wyznaczonego przez kamienne zabytki i mamy nadzieję, że zmobilizujemy Państwa do zwiedzania swojej okolicy, spojrzenia na nią okiem „odkrywcy” historii.

Niech ten wirtualny szlak stanie się zachętą do prawdziwej wyprawy i przeniesienia się w średniowieczne zwyczaje.

Do pobrania w formacie pdf