Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W dniu 22 maja 2019 roku w Sali Bankietowej „Ceglany Dworek” w Chojnowie odbyła się IV Edycja Konkursu dla osób Niepełnosprawnych „Mamy Talent”, która została zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie. Była to okazja do zaprezentowania    przez osoby    niepełnosprawne swoich zdolności wokalnych, tanecznych czy kabaretowych. W imprezie uczestniczyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Jutrzenka w Legnicy, WTZ Legnickie Pole, Środowiskowego Domu Samopomocy w Złotoryi, Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Chojnowie, WTZ w Chojnowie, „Niebieskiego Parasola” w Chojnowie, Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu i  Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie. W imprezie wzięli udział licznie zaproszeni goście: Wicestarosta Janina Mazur, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Paweł Grabek, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Zastępca Wójta Gminy Chojnów  Grzegorz Styrkowiec, Radna  Powiatu Legnickiego Jolanta Bekaluk –Pyrz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnowie Lilia Walasek, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnowie Małgorzata Matla. Obecni byli również dyrektorzy placówek biorących udział w konkursie: Małgorzata Sztompke, Alina Wierzbicka,  Maria Wiśniowska, Agata Kaczmarek, Dariusz Wojtkowiak, Ewa Patrzek. Z wielka przyjemnością organizatorzy i uczestnicy konkursu powitali  dr Tadeusza Samborskiego Prezesa Stowarzyszenia „Krajobrazy” w Legnicy.

Aby ośmielić i zachęcić uczestników konkursu, Dyrektor  Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz wspólnie z podopiecznymi Rafałem Cieślikiem i Ryszardem Węgierskim, przygotowali krótki występ prezentujący zdolności wokalne. Po części konkursowej z-ca Wójta Grzegorz Styrkowiec, przedstawił widowni i uczestnikom wyniki.

Wyróżnienie otrzymali: Józef Chrapko i Józef Pater z Dolnośląskiego  Stowarzyszenia na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych  „Niebieski Parasol” z Chojnowa.
Trzecie miejsce zajęła Martyna Porada również z „Niebieskiego Parasola",  drugie MIEJSCE przypadło Julicie Koblańskiej z WTZ „Jutrzenka” z Legnicy, a  pierwsze miejsce zajął Rafał Cieślik ze Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński oraz Prezes Stowarzyszenia „Krajobrazy” dr Tadeusz Samborski. Z rąk Prezesa nagrodę specjalną otrzymała Paulina Gawron ze Środowiskowego Domu Samopomocy ze Złotoryi.