Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Powiat Legnicki pozyskał z budżetu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego dwie dotacje celowe o łącznej wysokości 155 000 zł. Pierwszą promesę w wysokości 39 000 zł powiat otrzymał na zakup nowego sprzętu informatycznego oraz oprogramowania umożliwiającego szybszą realizację zadań przez pracowników ewidencji gruntów i budynków. Druga dotacja w wysokości 126 000 zł dotyczy przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 2191D (Prochowice - Kwiatkowice).

Wstępnie szacowane koszty tego zadania wynoszą ponad pół miliona złotych. Pozostała część realizacji tej inwestycji zostanie sfinansowana na zasadzie partnerstwa Powiatu Legnickiego z Miastem i Gminą Prochowice. Dodajmy, że będzie to kolejny etap remontu tej drogi.  W 2018 r. ogłoszono przetarg na zadanie polegające na przebudowie odcinka drogi powiatowej nr 2191D relacji Prochowice (ul. Jagiellońska – Malczyce) o długości 780 m. W wyniku przetargu zawarto umowę z Firmą Budowlaną FOBIS Sp. z o. o. Lubin na wartość 1 057 823,04 zł.  Na pokrycie części kosztów inwestycji została przyznana dotacja celowa z budżetu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w kwocie 207 900 zł. Pozostałe wydatki z tytułu realizacji zadania poniosły wspólnie na podstawie zawartej umowy o partnerstwie Powiat Legnicki oraz Miasto i Gmina Prochowice.