Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429
    pok. 231, piętro II
    Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W czwartek 4 lipca br., odbyła się  VII  Sesja   Rady   Powiatu   Legnickiego. Posiedzenie rozpoczęło się minutą ciszy upamiętniając zmarłą Marię Smyk, Dyrektor Wydziału geodezji i gospodarki gruntami. Radni wysłuchali sprawozdania starosty Adama Babuśki z pracy Zarządu Powiatu, w okresie od 1 do 31 maja br., informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Legnickiego w roku 2018 i prognozę na rok 2019, a także ocenę bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Legnickiego za I półrocze 2019 r. Podczas tej VII Sesji Rady Powiatu Legnickiego przedstawiono sprawozdanie z realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na terenie Powiatu Legnickiego w roku 2018 oraz sprawozdanie z realizacji tych zadań za I półrocze 2019 roku.

Powiatowi radni głosowali nad dwoma uchwałami, w tym w sprawie zmian budżetu Powiatu Legnickiego na 2019 rok oraz zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego.

Miłym akcentem podczas VII Sesji Rady Powiatu było wręczenie przez Radnego Jana Łukasza podziękowań za pomoc przy realizacji III Dolnośląskiej Rewii Akordeonowej im. Michała Osiadacza „A w Prochowicach harmonia gra” dla Adama Babuśki Starosty Legnickiego oraz Aleksandra Kostunia Przewodniczącego Rady Powiatu Legnickiego.