Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

4 września 2019r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyło się uroczyste przekazanie promes na realizację inwestycji drogowych w ramach rządowego programu pn. Fundusz Dróg Samorządowych. Symboliczne promesy, stanowiące gwarancję przekazania środków pieniężnych, wręczył Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Samorząd powiatu legnickiego reprezentowali Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Grzegorz Gapski.

Wsparcie z rządowego programu pn. Fundusz Dróg Samorządowych, na trzy inwestycje, otrzymały w tym roku dwie gminy z terenu powiatu legnickiego:

• Gmina Prochowice na remont ulicy Pocztowej w Prochowicach wraz z budową kanalizacji deszczowej - 772 tys. 829 zł;
  • Gmina Legnickie Pole na I etap przebudowy drogi gminnej w miejscowości Bartoszów - 1 mln 521 tys. 279 zł oraz na remont drogi gminnej relacji  Legnickie Pole - Racimierz - 466 tys. 171 zł.