Starostwo Powiatowe w dniu 12 czerwca będzie nieczynne

pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

4 września 2019r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyło się uroczyste przekazanie promes na realizację inwestycji drogowych w ramach rządowego programu pn. Fundusz Dróg Samorządowych. Symboliczne promesy, stanowiące gwarancję przekazania środków pieniężnych, wręczył Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Samorząd powiatu legnickiego reprezentowali Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Grzegorz Gapski.

Wsparcie z rządowego programu pn. Fundusz Dróg Samorządowych, na trzy inwestycje, otrzymały w tym roku dwie gminy z terenu powiatu legnickiego:

• Gmina Prochowice na remont ulicy Pocztowej w Prochowicach wraz z budową kanalizacji deszczowej - 772 tys. 829 zł;
  • Gmina Legnickie Pole na I etap przebudowy drogi gminnej w miejscowości Bartoszów - 1 mln 521 tys. 279 zł oraz na remont drogi gminnej relacji  Legnickie Pole - Racimierz - 466 tys. 171 zł.