Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Herb gminy NiemczaUrząd Miasta i Gminy Niemcza wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Diecezją Świdnicką zapraszają na Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne. Uroczyste obchody odbędą się w dniu 8 września br. na Stadionie Miejskim w miejscowości Niemcza.

Program dożynek:

11.30 – Msza Św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy

13.15 – Korowód dożynkowy

14.00 – Powitanie delegacji dożynkowych

14.45 – Oficjalne otwarcie Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Biskupa Diecezji Świdnickiej, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza

14.55 – Obrzęd Dożynkowy „Misterium Chleba” w wykonaniu zespołu „Joanki”

15.40 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na „Najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy”

16.00 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” w programie „A to Polska właśnie”

17.00 – Ciąg dalszy – wręczanie nagród w konkursach dożynkowych – występy zespołów ludowych i  taneczno-wokalnych, zespołu Joanki, zespołu Mariusz & Friends

19.00 – Koncert zespołu BABYLON – przeboje Boney M.

20.30 – Dyskoteka dożynkowa

Plakat dożynek