Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

W środę 16 października br. nasz urząd odwiedziła delegacja przedstawicieli Powiatu Tczewskiego oraz Starogardzkiego składająca się z 8 przedstawicieli, dyrektorów jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, w ramach dwudniowego spotkania studyjnego „Pomoc instytucjonalna w Polsce – dobre praktyki w powiecie legnickim”.

Spotkanie z władzami powiatu legnickiego w osobach Janiny Mazur – wicestarosty legnickiego, Aleksandra Kostunia – przewodniczącego rady powiatu legnickiego oraz Krzysztofa Sowińskiego – urzędującego członka zarządu pozwoliło na wspólne poznanie się i porównanie pracy w obszarze pomocy społecznej realizowanej na terenie dwóch różnych województw i trzech różnych powiatów.

Organizatorem spotkania był Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy oraz Stowarzyszenie” Nasz Dom”.

Podczas dwudniowego pobytu goście mieli okazję poznać Dom Dziecka w Golance Dolnej, Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu.

Spotkanie było również okazją do rozmów na temat wyzwań pomocy społecznej oraz wymianie dobrych praktyk.

Pobyt w powiecie legnickim przebiegł w miłej atmosferze. Zaproszeni goście wspólnie uznali pobyt za bardzo udany choć zbyt krótki, aby w pełni poznać walory powiatu legnickiego jak i całą jego infrastrukturę.