Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne Nie daj się grypie!

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego.

Obchody święta w jednostkach organizacyjnych powiatu legnickiego, miały charakter uroczysty. Wszystkim jednostkom organizacyjnym powiatu legnickiego życzenia z wyrazami uznania i wdzięczności złożyły władze Powiatu.

W uroczystościach, które odbyły się w Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku, udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Aleksander Kostuń, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur i Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński. Podczas uroczystego spotkania padło wiele słów uznania i podziękowań dla pracowników Domu, zarówno ze strony Dyrektora Tomasza Króla, jak i zaproszonych gości. W wyrazie swojej wdzięczności Mieszkańcy Domu wraz z terapeutami przygotowali przepiękną część artystyczną. Odbył się Koncert Życzeń z pełnymi czaru i humoru dedykacjami dla pracowników Domu.

Podobnie miła atmosfera panowała w pozostałych jednostkach. Serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w codziennej pracy przekazała swoim pracownikom Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz. Dziękując za wkład i poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi, życzyła wszystkim dalszych sukcesów, satysfakcji w pracy zawodowej, entuzjazmu i wiary w drugiego człowieka.

W Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie podopieczni przygotowali wspaniałe życzenia, a na ręce Dyrektor Marii Wiśniowskiej wręczyli kwiaty dla całego personelu z wyrazami uznania za poświęcenie i oddaną pracę.

Tak uroczysty dzień był idealnym momentem na wyrażenie szacunku i podziękowań dla pracowników socjalnych za ich pracę. Wykonywanie obowiązków służbowych na rzecz drugiego człowieka wymagającego wsparcia i pomocy na wielu polach jego funkcjonowania w rodzinie i społeczności nie jest proste. Wymaga dużo poświęceń, cierpliwości i zaangażowania, ale daje dużo satysfakcji, a podopieczni często dziękują za to uśmiechem.