Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze Program Operacyjny Polska Cyfrowa w powiecie legnickim Koronawirus – interaktywna mapa zachorowań.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego.

Obchody święta w jednostkach organizacyjnych powiatu legnickiego, miały charakter uroczysty. Wszystkim jednostkom organizacyjnym powiatu legnickiego życzenia z wyrazami uznania i wdzięczności złożyły władze Powiatu.

W uroczystościach, które odbyły się w Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku, udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Aleksander Kostuń, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur i Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński. Podczas uroczystego spotkania padło wiele słów uznania i podziękowań dla pracowników Domu, zarówno ze strony Dyrektora Tomasza Króla, jak i zaproszonych gości. W wyrazie swojej wdzięczności Mieszkańcy Domu wraz z terapeutami przygotowali przepiękną część artystyczną. Odbył się Koncert Życzeń z pełnymi czaru i humoru dedykacjami dla pracowników Domu.

Podobnie miła atmosfera panowała w pozostałych jednostkach. Serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w codziennej pracy przekazała swoim pracownikom Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz. Dziękując za wkład i poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi, życzyła wszystkim dalszych sukcesów, satysfakcji w pracy zawodowej, entuzjazmu i wiary w drugiego człowieka.

W Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie podopieczni przygotowali wspaniałe życzenia, a na ręce Dyrektor Marii Wiśniowskiej wręczyli kwiaty dla całego personelu z wyrazami uznania za poświęcenie i oddaną pracę.

Tak uroczysty dzień był idealnym momentem na wyrażenie szacunku i podziękowań dla pracowników socjalnych za ich pracę. Wykonywanie obowiązków służbowych na rzecz drugiego człowieka wymagającego wsparcia i pomocy na wielu polach jego funkcjonowania w rodzinie i społeczności nie jest proste. Wymaga dużo poświęceń, cierpliwości i zaangażowania, ale daje dużo satysfakcji, a podopieczni często dziękują za to uśmiechem.