Wnioski on-line

pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

W Krosnowicach (gmina Kłodzko) w dniu 13 grudnia podsumowano XX Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast. Rolę gospodarzy pełnili: Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń i Prezes Zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu- Leszek Noworól. Wśród zaproszonych gości obecni byli starostowie, burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele samorządów z terenu województwa dolnośląskiego, oraz działacze i sympatycy Ludowych Zespołów Sportowych. Nasz powiat reprezentowała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Na punktację Dolnośląskich Igrzysk w 2019 r. złożyły się punkty zdobyte przez reprezentacje gmin i powiatów, w zawodach strefowych i finałach dolnośląskich, w następujących dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, szachy – indywidualne i drużynowe, warcaby 100-polowe, biegi przełajowe – wiosenne i jesienne, turniej samorządów, piłka siatkowa K i M, halowa piłka nożna chłopców do lat 13 i do lat 14, halowa piłka nożna dziewcząt do lat 16, turniej piłki nożnej PIŁKARSKA KADRA CZEKA dziewcząt i chłopców, i turniej piłki nożnej chłopców do lat 13 -PUCHAR LATA - ORLIK 2019.

Powiat Legnicki uplasował się na 12 pozycji (na 26 sklasyfikowanych powiatów), za Powiatem Lubińskim (4 m), Powiatem Polkowickim (11), a przed Powiatem Złotoryjskim (18 m), Powiatem Głogowskim (19 m), Powiatem Jaworskim (21 m).

W kategorii gmin: Gmina Chojnów zajęła: 17 miejsce, Gmina Prochowice: 21m, Gmina Legnickie Pole: 36m, Gmina Kunice: 39m i Gmina Krotoszyce: 86m - na 99 sklasyfikowanych gmin.

Zarząd Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu przyznał szczególne wyróżnienie pn.” SERCE DLA SPORTU” dla 10 wytypowanych osób z terenu Dolnego Śląska. W gronie tych osób znalazły się: Wicestarosta Legnicki – Janina Mazur, Stanisława Pakos – była Przewodnicząca Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy i Grażyna Jóźwik – była Sekretarz Rady PZ „LZS” w Legnicy.