Od 4 lat szóstego stycznia w Chojnowie, z inicjatywy wcześniej radnego, a obecnie Członka Zarządu Powiatu Legnickiego Grzegorza Gapskiego, organizowany jest Orszak Trzech Króli.  Przemarsz Orszaku cieszy się sporym zainteresowaniem. Symbolem święta jest historia opisana w Ewangelii świętego Mateusza, według której trzej Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

Wydarzenie organizowane było przez chojnowskie parafie rzymskokatolickie, lokalne szkoły podstawowe i przedszkola oraz Chojnowską Drużynę Związku Strzeleckiego. W tym roku Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Legnicki Adam Babuśka, ks. bp Zbigniew Kiernikowski oraz władze miasta i gminy Chojnów. Do grona organizatorów dołączyły również jednostki organizacyjne powiatu w Chojnowie: Środowiskowe Domy Samopomocy nr 1 i nr 2 oraz Powiatowy Zespół Szkół.

Źródło zdjęć: Chojnow.pl, e-legnickie.pl