Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze Program Operacyjny Polska Cyfrowa w powiecie legnickim Koronawirus – interaktywna mapa zachorowań.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

5 lutego br. w centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy odbyły się XI Legnickie Prezentacje Edukacyjne, nad którymi Patronat Honorowy objął Starosta Legnicki Adam Babuśka.

Uroczystego otwarcia Prezentacji dokonał Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów. dr Helena Babiuch, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Celem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych jest ułatwienie młodzieży szkolnej zaplanowania kariery zawodowej. Udział w Prezentacjach wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych z Legnicy, Chojnowa oraz przedstawiciele uczelni z Dolnego Śląska.

Podczas prezentacji swoją szeroką ofertę kształcenia przedstawił Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Uczniowie, prezentując wszystkie kierunki kształcenia w szkole, przyciągali uwagę zwiedzających sztuką dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach tzw. carving. W czasie trwających prezentacji wycinali fantazyjne kształty w owocach i warzywach, można było na żywo podziwiać umiejętność, którą nabywają uczniowie kształcący się na jednym z kierunków w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.

Udział w tegorocznej edycji Prezentacji wzięło blisko 50 wystawców. Warto podkreślić, że z pewnością jest to największa, a przy tym bezpłatna prezentacja tego typu w Legnicy oraz jedna z największych na terenie Dolnego Śląska.