Starostwo Powiatowe w dniu 12 czerwca będzie nieczynne

pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Logo: DKMS28 lutego br. w Starostwie Powiatowym realizowana będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Legnicy i okolic.

Uratować komuś życie, to niezwykłe i wyjątkowe uczucie.

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Dla wielu spośród tych osób jedyną szansą na pełne wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Podaruj chorym szansę na nowe życie! To bardzo proste!

Może to Ty jesteś tą jedyną szansą? Może to Ty jesteś „bliźniakiem genetycznym” dla Pacjenta potrzebującego przeszczepienia?

Zostań potencjalnym Dawcą i zwiększ szanse osób Chorych na nowotwory krwi! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca! Przyjdź do punktu rejestracji potencjalnych Dawców szpiku!

TERMINY I MIEJSCA REJESTRACJI:

• Starostwo Powiatowe w Legnicy, plac Słowiański 1, Legnica 28.02.2020; 9:00 - 15:00
  • Urząd Miasta Legnica, plac Słowiański 8, Legnica, 28.02.2020; 9:00 - 15:00
  • Urząd Miasta Legnica, ul. Chojnowska 2, Legnica, 28.02.2020; 9:00 - 15:00
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, ul. Sejmowa 5a, 28 - 29.02.2020; 9:00 - 15:00
  • Filia Politechniki Wrocławskiej w Legnicy, ul. Stefana Batorego 9, Legnica 28.02.2020; 9:00 - 15:00
  • Galeria Piastów, ul. Najświętszej Marii Panny 9, Legnica 28 - 29.02.2020; 11:00 - 18:00
  • Hala Widowisko Sportowa OSiR w Legnicy, podczas meczu piłki ręcznej MSPR Siódemka Legnica - Anilana Łódź , ul.Lotnicza 52, Legnica 29. 02.2020; 15:00 - 20:00
  • Stadion im. Orla Białego w Legnicy, podczas meczu piłki nożnej MKS Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 29.02.2020; 12:00 - 15:00

Kto może zostać potencjalnym dawcą?

• osoba w przedziale wiekowym 18 - 55 lat
  • o wadze minimum 50 kg o dobrym ogólnym stanie zdrowia świadoma swojej decyzji
Kto może zostać potencjalnym dawcą (DKMS)

Sposób rejestracji jest bardzo łatwy i szybki (zajmuje około 10 minut):

• przejście wstępnego wywiadu medycznego
  • wypełnienie formularza rejestracyjnego
  • pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka za pomocą trzech pałeczek

Istnieją dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia:

• pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (stosowana w 80% przypadków wszystkich pobrań). Zazwyczaj wiąże się ona z jednodniową wizytą w klinice pobrania. W przypadkach kiedy w ciągu jednego dnia nie uda się zebrać wystarczającej ilości komórek macierzystych, konieczne jest powtórzenie procesu kolejnego dnia.
  • pobranie szpiku z talerza kości biodrowej (stosowana w 20% przypadków wszystkich pobrań). Metoda ta wiąże się z 2-3 dniowym pobytem w klinice pobrań ze względu na konieczność znieczulenia ogólnego.
    szczegółowych informacji udzielą WOLONTARIUSZE prowadzący rejestrację. Jeżeli masz wątpliwości podejdź do punktu rejestracji i porozmawiaj z nimi.
DKMS: Plakat