pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Z zachowaniem szczególnych środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa, 26. 03. br. odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Legnickiego. W związku z szerzącą się epidemią wirusa COVID – 19 obrady dostępne były w formie online na żywo, bez udziału publiczności. Sesja miała charakter niezwykły, ponieważ Radni uczestniczyli w posiedzeniu zdalnie, przebywając w trzech różnych pomieszczeniach budynku Starostwa. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, który przywitał wszystkich uczestników obrad.  Udział w obradach wzięło 12 radnych, co stanowiło quorum do podejmowania prawomocnych decyzji.

Podczas sesji podjęto następujące uchwały:

• w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2020 rok
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego
  • w sprawie określenia rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, które mogą być finansowane przez PFRON w roku 2020
  • w sprawie ustalenia wysokości opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Przewodniczący Rady Powiatu podziękował wszystkim Radnym przybyłym na obrady oraz wszystkim, którzy śledzili obrady w formie on-line podkreślając, jak jest to dla wszystkich trudny i pełen obaw okres.

Transmisja z obrad: http://powiat-legnicki.esesja.pl/transmisja/6165/xiv-sesja-rady-powiatu-legnickiego-vi-kadencji-2018-2023.htm