Dzisiaj obchodzimy 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej. 8 maja 1945 roku, nastąpił długo wyczekiwany Dzień Zwycięstwa. To dzień niezwykły, kończący walki i dający nadzieję na spokojną przyszłość.

Ze względu na stan epidemii tegoroczne obchody uroczystości zakończenia II wojny światowej ograniczyły się do złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy oraz obeliskiem w Chojnowie. Udział w uroczystościach w Legnicy wzięli Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur wraz z przedstawicielami Miasta Legnica Prezydentem Tadeuszem Krzakowskim, oraz Zastępcami Prezydenta Miasta Jadwigą Zienkiewicz, oraz Krzysztofem Duszkiewiczem. Symboliczne wiązanki w Chojnowie złożyli Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.