Starosta Legnicki Adam Babuśka zwołał 8 maja br. kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczące aktualnej sytuacji epidemicznej w Ośrodku Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym Niebieski Parasol w Chojnowie.

Udział w posiedzeniu wzięli przedstawiciele władz Powiatu: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Członkowie Zarządu Powiatu: Krzysztof Sowiński, Anna Rozmus - Cieślik i Grzegorz Gapski oraz merytoryczni pracownicy Starostwa Powiatowego. W spotkaniu uczestniczyli również: Prezes Niebieskiego Parasola Małgorzata Sztompke, Burmistrz Chojnowa Jan Serkies, Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy Joanna Bronowicka, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jacek Watral, przedstawiciel Komendanta Miejskiego Policji oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Obecna sytuacja w Chojnowie jest stabilna.  W ośrodku przebywa w sumie 64 podopiecznych, 13 jest hospitalizowanych, jednak nie są to osoby w stanie ciężkim.  Niebieski Parasol wspiera troje studentów medycyny z Wrocławia.