Zostań żołnierzem WOT Zmiana godzin pracy kasy Starostwa Powiatowego

pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Wyjątkowa uroczystość, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, miała miejsce 1 czerwca br. w budynku Starostwa. Kazimierz Pleśniak Prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy wręczył statuetki „Nade wszystko dziecko 2020”, które przyznawane są od 23 lat. Są one ogromnym wyróżnieniem za trud, ciężką pracę na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci. Udział w uroczystości wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

W tym roku za wkład i pracę na rzecz dzieci TPD wyróżniło: Dyrektorkę Zespołu Szkół w Legnickiem Polu Dorotę Anklewicz-Siczek, Dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Krzywej Jolantę Bekaluk-Pyrz, Nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Prochowicach Anetę Rosiak Zembalę, Wicekanclerza PWSZ w Legnicy Jerzego Stefaniaka oraz nauczycielkę z Rosochatej Violettę Taurowską.

Za całoroczne osobiste zaangażowanie na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, władze Powiatu Legnickiego złożyły na ręce Prezesa Kazimierza Pleśniaka podziękowania. Wyrazy uznania skierowały również do pracowników i działaczy TPD.

Podczas uroczystości Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy Grażyna Laurowska otrzymała Medal Wdzięczności Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działającego na Dolnym Śląsku 75 lat.

Z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Dziecka TPD przekazało dzieciom ponad półtora tysiąca paczek ze słodyczami, które zasponsorowały: Lidl oraz Carrefour. Wśród darczyńców znaleźli się również: Fundacja EuCO DZIECIOM, Premio Decart, Dozorbud Grupa Polska sp. z o.o., Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Legnicy.