Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe

Ważne informacje:  

Nieodpłatna pomoc prawna Ostrzeżenie meteorologiczne: UPAŁ - stopień: 1/3
 • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
  tel: 76-72-43-429
  pok. 231, piętro II
  e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy
  Klauzula informacyjna – monitoring

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 oraz z 2018 r. poz. 1467), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

Wydarzenia w powiecie

15 marca br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy już po raz XIV odbył się konkurs „Znam powiat legnicki jak swój dom”. Organizatorem  jest Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Legnicki Adam Babuśka.          

Urząd Komunikacji Elektronicznej uprzejmie informuje o kampanii informacyjnej dotyczącej jakości połączeń w sieciach operatorów telefonii komórkowej. Kampania jest skierowana do wszystkich abonentów telefonów komórkowych, którzy nie mogą skutecznie zrealizować połączeń głosowych oraz korzystać z transmisji danych w sieciach komórkowych operatorów, z którymi podpisali umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, tj. skarżących się na słaby zasięg stacji bazowych GSM. Co robić w takich sytuacjach?

8 marca od rana w Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” świętowano Dzień Kobiet. Pani Dyrektor Alicja Jaśkiewicz odwiedziła wszystkie Panie przekazując na ich ręce życzenia oraz wiosenne prymulki, które upiększyły pokoje zamieszkujących w naszym Domu Pań.

Dziewiętnastu młodych recytatorów przybyło do Starostwa Powiatowego w Legnicy na Powiatowe Eliminacje XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK 2019”. Młodzi miłośnicy poezji nie tylko rywalizowali o cenne nagrody ufundowane przez Starostę Legnickiego Adama Babuśkę, ale również o możliwość reprezentowania powiatu legnickiego w dolnośląskim finale konkursu, który odbędzie się w Kłodzku, w dniach 29-30 kwietnia 2019r.

W Hotelu Milenium odbyła się gala, na której poznaliśmy najpopularniejszych sportowców w gminach powiatu legnickiego w 2018 roku. Honorowy Patronat nad galą objął Starosta Legnicki Adam Babuśka i Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.